Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujniki parkowania ? - który wybrać

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujniki parkowania ? - który wybrać

    Nie mają co robić....i kasy na co wydawać. Przecież na oko można stwierdzić, że coś kopci jak bełchatów i ma zaklejone szybki. i ewentualnie odesłać na przegląd. Miśki muszą mieć co robić. lepiej niech zmierzą zawartość toksyn w spalinach niektórych miejskich autobusów.

  • #2
    [O2] Czujniki parkowania ? - który wybrać

    Witam
    Jako nabywca w dniu dzisiejszym O2 DDDD
    jeszcze mi sie morda smieje
    na fali obecnego entuzjazmu zapytuje o czujniki parkowania, które wybrać ?

    Sklep internetowy Stig.pl - cena 255 + przesyłka

    lub

    Link - cena 511 (mam rzut beretem)

    Oczywiście jak widać różnica w cenie jest znaczna.

    pozdr
    Krzysztof
    pozdr
    Krzysztof
    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

    Komentarz


    • #3
      w 2004 jeszcze nie dawali w standardzie :?:
      bo nie pamiętam, chyba, że tak, bo tam też chyba nie było wycieraczki tylnej w liftbeku?
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda
        w 2004 jeszcze nie dawali w standardzie :?:
        bo nie pamiętam, chyba, że tak, bo tam też chyba nie było wycieraczki tylnej w liftbeku?
        --- no nie dawali (
        to koncowka roku 2004 i niestety nie ma czujników jak i wycieraczki
        pozdr
        Krzysztof
        4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

        Komentarz


        • #5
          no tak tak, wszystko się zgadza
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            Firma Stig znajduje sie rzut beretem odemnie,widze ze chcesz czujniki parkowania z monitorkiem(moze cos takiego Link ) ja tez chce kupic czujniki cofania ale kupie zwykle cos takiego Link i do tego chce dokupic kamere cofania bo mam gdzie ja podlaczyc.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Twelvi
              Firma Stig znajduje sie rzut beretem odemnie,widze ze chcesz czujniki parkowania z monitorkiem(moze cos takiego Link ) ja tez chce kupic czujniki cofania ale kupie zwykle cos takiego Link i do tego chce dokupic kamere cofania bo mam gdzie ja podlaczyc.
              --- widze że kolega jednak tylko tył chce zamontować, a ja jednak i przód bym wział stad cena STIGA za przód+tył nie jest taka wygórowana

              no ale głównie chodzi o to czym te 2 zestawy sie różnią ?
              cena to na pewno ale czy wykonanie jest naprawde aż o tyle lepsze że warto zapłacic 2 razy tyle ?
              pozdr
              Krzysztof
              4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

              Komentarz


              • #8
                IMO te monitorki są fatalne, ja raczej wziąłbym coś dyskretnego, żeby sobie nie psuć widoku
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  BANDIT, ja bym brał na przód i na tył-docenisz uroki niezarysowanych zderzaków :diabelski_usmiech

                  a nie myslałeś o założeniu ori parktronika?
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    BANDIT, ja bym brał na przód i na tył-docenisz uroki niezarysowanych zderzaków :diabelski_usmiech

                    a nie myslałeś o założeniu ori parktronika?
                    -- hmm to mi zabiłes ćwieka
                    słuszna uwaga i powyższa - dodatkowy monitorek hmm

                    no dobra a ile taki parktornik ? kosztuje ? dużo to roboty ?
                    pozdr
                    Krzysztof
                    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                    Komentarz


                    • #11
                      Musisz zakupić parę gratów...
                      Najlepiej poszukać i zakupić np. przez alledrogo etc..



                      Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                      Komentarz


                      • #12
                        [quote="Quest"]Musisz zakupić parę gratów...
                        Najlepiej poszukać i zakupić np. przez alledrogo etc..

                        --Wielkie dzięki, pomyśle o tym ))
                        pozdr
                        Krzysztof
                        4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                        Komentarz


                        • #13
                          BANDIT, ja mam u siebie w O1 czujnik parkowania 4-sensorowy kupiony w stig.pl od 3 lat i zero problemów. Mam też od nich alarm u siebie, u żony i szwagra w samochodach i naprawde moge polecić tą firmę.
                          1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                          Komentarz


                          • #14
                            lugab, jaki masz model ? Wrzuć jakieś foty jak się prezentuje w samochodzie.

                            [ Dodano: Sob 09 Sty, 10 16:42 ]
                            BANDIT, sory za wtrącenie się do wątku.

                            A co powiecie o czymś takim

                            Link

                            Zastanawia mnie czy te kontrolki na lusterku są cały czas widoczne czy tylko podczas parkowania ?I jeszcze jedno. Czy to lusterko można tak samo regulować jak fabryczne i czy też ma taki pstryczek do zmiany położenia np. jak się jezdzi w nocy żeby nas nie oślepiało < kurde, nie wiem jak to nazwać >

                            A nawiasem mówiąc to najbardziej pasuje mi ori parktronik ale cena 1200 zl trochę odstrasza.
                            Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                            Komentarz


                            • #15
                              mecholl, tak na szybko znalezione foty:


                              Zamieszczone przez mecholl
                              jaki masz model ?
                              nie pamiętam dokładnie, ale jest identyko jak ten:
                              Sklep internetowy Stig.pl

                              ja zamontowałem ten ''ekranik/wyswietlacz'' na lampie stopu na tylnej klapie, tak że jak się obracam albo patrze we wsteczne lusterko to widze co pokazuje 8)
                              1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                              Komentarz


                              • #16
                                BANDIT,
                                tu masz link do tematu w którym wszystko jest opisane
                                oczywiscie jeśli wybierzesz sam tył jest 3x mniej roboty :diabelski_usmiech

                                Forum - Octavia Club Polska
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  oczywiscie jeśli wybierzesz sam tył jest 3x mniej roboty :diabelski_usmiech
                                  przy samym tyle jest roboty na 30min :szeroki_usmiech
                                  (uwzgledniajac oczywiście browarek)
                                  1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                    BANDIT,
                                    tu masz link do tematu w którym wszystko jest opisane
                                    oczywiscie jeśli wybierzesz sam tył jest 3x mniej roboty :diabelski_usmiech

                                    Forum - Octavia Club Polska
                                    dzieki za pomoc , teraz czas przemyslec i wybrac rozwiazanie

                                    [ Dodano: Sro 07 Kwi, 10 21:26 ]
                                    Witam
                                    No już czujniki w tyle zamontowane )) i działają.
                                    teraz przód no powiedzmy w połowie już zrobione - zamontowane
                                    ale utknąłem na wprowadzeniu kabli od czujników do kabiny ((((
                                    Jak przejść z silnika do kabiny ???
                                    Czy trzeba demontować jak myśle wycieraczki ? i podszybie - i tam jest jakieś wejście ? Jak przejść znowu pod kierwonice bo tam myśle umiescić centralke czujników.
                                    I dalej +12V było juz w jednym temacie wiec wiem skąd wziaść ale potrzebuje sygnału STOP - HAMULEC i jeszcze sygnału właczenia BIEGU WSTECZNEGO (
                                    a które to kable to nie mam zielonego pojęcia.

                                    Za wszelkie uwagi podpowiedzi z góry dziękuję

                                    pozdr
                                    pozdr
                                    Krzysztof
                                    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Czy wiecie może jak odłączyć czujniki parkowania w O1 2005? Chcę to zrobić na dwa sposoby, chociaż pierwszy mnie bardziej interesuje:

                                      1.Podłączenie sygnału dźwiękowego, ja jakiś mały przełącznik.
                                      2.Całkowite odłączenie tego pikania.
                                      Skoda Octavia 1.6 Tour Ice 2005r.
                                      Climatronic,Midland 109,Sirio Blue Edition

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Poszukaj w etce gdzie masz zamontowany głośniczek i albo go wymontuj, albo zrób na pstryczek,nie wiem jak jest w O1 ale każde z tych działań na pewno będzie generować błędy uszkodzonego beepera. Hmm chyba ze VCDS-em wyłączysz w ogóle czujniki.

                                        Pozdrawiam.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Pikanie wydobywa się z gwizdka w tylnych lewych drzwiach. Nie grzebałem tam, i nie wiem jak wchodzą piny-czy 4/2 czy 2/2 i łączenie jest gdzieś wcześniej...Może uda się odpiąć piny od gwizdka, a jak nie to szukam dalej.
                                          Skoda Octavia 1.6 Tour Ice 2005r.
                                          Climatronic,Midland 109,Sirio Blue Edition

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Brzęczyk znajduje się za osłoną słupka B lewego a nie w drzwiach a tym bardziej nie jest to głośnik wysokotonowy.

                                            Jak nie chcesz zdejmować osłony słupka to możesz to zrobić w bagażniku, na lewym nadkolu jest sterownik.

                                            No chyba, że my tu mówimy o rozwiązaniu niefabrycznym???
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X